Dystans rozpoznania i detekcji

Jednymi z wielu parametrów urządzeń termowizyjnych, publikowanymi przez producentów jest zasięg detekcji i rozpoznania określonych obiektów. Najczęściej w odniesieniu do ludzi i samochodów. Poniżej przykładowy filmik

na którym możemy dzięki monokularowi GUIDE TRACK IR PRO 35 obserwować zające z odległości około 100 metrów, sarnę na dystansie około 160 metrów i punkcik w odległości około 500 metrów, który też okazuje się być sarną.

Łąka widziana przez GUIDE TRACK IR PRO 35

Poniżej ta sama sarna (500 m) widziana w podwójnym powiększeniu cyfrowym

GUIDE TRACK IR PRO 35 – sarna, dystans 500 metrów

Producent testowanego urządzenia podaje 700-metrowy dystans rozpoznania sylwetki człowieka. Na załączonych filmikach widać, że nie są to dane wyssane z palca. Zatem można przyjąć że zwierzę wielkości sarny bądź niewielkiego dzika jesteśmy w stanie zlokalizować z odległości ponad 2 kilometrów (DETEKCJA). Mając odrobinę doświadczenia już z takiego dystansu możemy z dużym prawdopodobieństwem określić z jakim ugrupowaniem zwierzyny mamy do czynienia. Ruch panujący wśród żerującej watahy dzików jest bardziej dynamiczny niż w przypadku rudla saren. Zbliżając się do zwierzyny na odległość 500-700 metrów będziemy już wiedzieli na 100% z jakim gatunkiem mamy do czynienia (ROZPOZNANIE).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: